sokaklarda
Date: Dec 17th, 2006 6:53:54 am - Subscribe
Mood: feisty


sokaklarda"bu seçim ,muhtar seçimi değil...
Muhtar seçimi değil ,Cumhurbaşkanı seçimi olacak ki muhtar seçimi bile olsa sokaklarda "alanda gidenmi "derler,bir dakka sen de kimsin ? geçmişin ne ? geleceğin ne ? derler öyle hemen al, bu koltuk, otur demezler ,şimdiki hallerini yemezeler sen geçmişte bu devlete demediğini bırakmadın ,şimdi ne oldu da değiştin ve değişsen bile kala kala size mi kaldı, gir bakalım sıraya bakalım kaçıncı olacaksın derler ,beş yıllığına gelmişsin aldığın oylar belli ve sen bu oranda aldığın oyla tepeye oturacaksın ,yemezler yedirmezler kardeşim bu memleket o kadar da" kerizland " değil ve sizin laiklik duruşunuz da esas kıstasdır ,bu öyle sadece yazılı kurallara uymakla olmuyor bu oyun değil, kurallara uyarak yani oy ile halk ne isterse getiririm- yaparım diyemezsin ,yani bu seçim "muhtar seçimi "değil ve o bile olsa her adamı muhtar yapmazlar ... o kadar da değil ...

Yorum (0) | Yorum yaz! | Bağlantı
15/12/2006
sokaklarda"internet kafelerde yazmak.."
dükkanın faturaları ödenmeyince ADSL off durumunda ..yayınımıza biraz ara veriyoruz.

ortam mekanımız gibi olmuyor ,bu kafeler çocuk parkı gibi -eskiden atari salonları vardı şimdi internet kafe oldular ve klavyenin tuşalrında harf bile yazmıyor durum o halde yani ..neyse ekmek parası derdimize şimdi birde ADSL faturası eklendi,hayırlısı...!

Yorum (1) | Yorum yaz! | Bağlantı
13/12/2006
sokaklarda" yaşayan ölüler diyarı..
yaşayan ölüler diyarına hoş geldiniz yada tekrar hoşgeldiniz , nemi oldu ? ne olacak bunalım tepe yaptı ve ben şu an aslında yazmakta istemiyorum ,yine de sanki zorundaymuş gibi yazıyorum hani selam vermek gibi bir şey .

E 5 te geliyorum kadınlar yol kenarında ot topluyorlardı ,şimdi ben kendi derdime mi bakayım da bunu yazmayayım (bu yeni bir şey değil daha önceleri de görmüştüm bu yağmur sonraları olur ) ve neden yaşayan ölüler diyerı diyorum? en fazla da o ot toplayanlar ve genelde bu durumda olanlar için diyorum .

Birde otlayanlar bıraktıkları yerde otlayan "koca kafalılar "var onlar AB kapısında çok otlayacaklar ve ot yolacaklar ,bizde yol kenarından ot ,inşaatlardan yakmak için tahta toplayacağız , bu kış zor geçecek .

"yaşayan ölüler diyarın"da...


Comments: (0)


sokaklarda
Date: Dec 5th, 2006 8:40:48 am - Subscribe
Mood: crampy


sokaklarda"Bizde obez olalım be abi...
Biz de obez olalım be abi dedi ,önce abi obez nedir ? dedi "obez çok yemekten olur ve kısaca şişmanlıktır "dedim ,vay be abi biz ne zaman obez olacağız ,bizde obez olalım be abi dedi..

Comments: (0)


sokaklarda
Date: Dec 4th, 2006 8:02:40 am - Subscribe
Mood: blasphemous


sokaklarda" kim bu koca kafalılar..?
kardeşim adam çıkmış TV de "bu dizinin çok iyi matematiği var,
iyi yapmışlar ,rayting alır "diyor bunu diyen koca kafa "şahan"
denilen hokkabaz "ulan sen ne zamandan beri insanların duygularını
ölçmeye ,biçmeye başladın da formüle ediyorsun,bizim
insanlarımız formule sığarmı ?yada genelde insanların duyguları
yada beğenileri formule edilebilir mi ?" ah be kardeşim aldınız
"uygar" ülkekerden derslerinizi herşeyi halledeceğinizi
sanıyorsunuz ,yazık be size yazık ,halkı yada insanları helva mı
sandınız un-şeker-yağ olunca helva olur zannediyorsunuz ,sizin gibi
bablarınızda memleketi yada memleketleri matamatik ile yönetmeye
çalışıyor ama görüyorsunuz durumlarını, olay insanların
yüreğinde -ciğerlerinde. öyle analizler -sentezler işi bitiremiyor
,doğunun sıcaklığını, samimiyetini vede kalleşliğini hiç bir
bilgisayar çözemez adama bir selam versen milyarlık işini yapar
,yada bir yan baksan bitersin hadi çöz bu formülü ,yaa kadeşim
hayat ,sokaklarda çözülür öyle masa başında matamatiği iyi oldu
demekle olamaz ,öyle olsaydı biz çoktan "oscar"ı almıştık ! yada
öyle ancak "nobel" i alırsın ...belki de AB ye girersin ...!
Yorum (0) ::Yorum yaz! :: Bağlantı
4/12/2006
sokaklarda" bir gece =150 bin dolar =1 çocuk hayatı..
Hani matamatiği iyi olan dizi film"binbir gece masalı" var ya ,şimdi bunu matamatiğini yada formülünü çıkaralım bakalım, 1 dolar =15 YTL, yani 150 bin dolar = 2 250 YTL şimdi bu para ,bir insanda nasıl olur? yada normallde bir vatandaşta kaç para olur,bir anne çocuğuna bir sütü 1 dolara alırsa ve kaç gece süt alamazsa çocuğu için kendini feda eder ? ,al sana sokakların problemi ,şimdi sen o koca kafanla bu problemi çöz gel bana sonra konuş ,sen tatlı hayatını yaşa ,ezelden beri çözülemeyen ve tüm kutsal kitapların ancak cehenem korkusu ile hallettiği eşitsizliği -problemi kolay bir matamatik formülüyle çözdüğünü zannet ve bu dizinin matamatiği çok iyi de ,ulan sen ve senin gibiler g.tünüzü kaldırıp arka sokaklara bir girin de size güzel bir problem çözdürsünler...


Comments: (0)


sokaklarda
Date: Dec 4th, 2006 2:38:24 am - Subscribe
Mood: wounded


kardeşim adam çıkmış TV de "bu dizinin çok iyi matematiği var, iyi yapmışlar ,rayting alır "diyor bunu diyen koca kafa "şahan" denilen hokkabaz "ulan sen ne zamandan beri insanların duygularını ölçmeye ,biçmeye başladın da formüle ediyorsun,bizim insanlarımız formule sığarmı ?yada genelde insanların duyguları yada beğenileri formule edilebilir mi ?" ah be kardeşim aldınız "uygar" ülkekerden derslerinizi herşeyi halledeceğinizi sanıyorsunuz ,yazık be size yazık ,halkı yada insanları helva mı sandınız un-şeker-yağ olunca helva olur zannediyorsunuz ,sizin gibi bablarınızda memleketi yada memleketleri matamatik ile yönetmeye çalışıyor ama görüyorsunuz durumlarını, olay insanların yüreğinde -ciğerlerinde. öyle analizler -sentezler işi bitiremiyor ,doğunun sıcaklığını, samimiyetini vede kalleşliğini hiç bir bilgisayar çözemez adama bir selam versen milyarlık işini yapar ,yada bir yan baksan bitersin hadi çöz bu formülü ,yaa kadeşim hayat ,sokaklarda çözülür öyle masa başında matamatiği iyi oldu demekle olamaz ,öyle olsaydı biz çoktan "oscar"ı almıştık ! yada öyle ancak "nobel" i alırsın ...belki de AB ye girersin ...!

Comments: (0)


sokaklarda
Date: Nov 27th, 2006 1:25:54 am - Subscribe
Mood: mystified


sokaklarda"Mersinli çiftçi: Lan Tayyip " ...
Mersinli çiftçi söyeleyeceğini söylemiş,bu işler böyledir sen çiftçiye o şekilde yaklaşırsan çiftçide sana öyle yaklaşır. ve hatta daha da fazlasıyla yaklaşır ki sen Devleti temsil ettiğin için o adam yinede mesafeli yaklaşmış yoksa aynı tavır sokaklarda olsa bu cevap bayağı bayağı cevap olurdu..

Comments: (0)


Tower of Americas Template
Free Blog Hosting Join Today
Content Copyrighted sokaklarda at Aeonity Blog