zayiflama's Aeonity Blog
view recent entries / profile / friends / archive / rss / Aeonity Blog

Sağlıklı Zayıfla ve Estetik Görün

Aug 26th, 2010 8:42:29 am - Subscribe

Çok kusmada mide küçülür, yemek almaz hale gelir, iştahı kapatır. Bu da normalin üstünde kilo vermemizi sağlar ve kişiyi bitkin hale getirir. TV. Programlarında bu yöntem ile bir deri bir kemik kalan kişilerin nasıl zor durumda kaldıklarını görmüşüzdür. Onlar diyet aslında bir ibrettir. Bu yöntemi uygulayan, kişilere gelecekte ne hale geleceklerini göstermek içindir.

Çok kusmak, mideye, dişlere, göze ve kulağa zararlıdır. Asla bu yöntemi uygulamamalı, daima sağlıklı kilo verebilmek için uğraşmalı ve doğal yöntemlere başvurmalıyız.

Bu yöntemi daha çok kilolarıyla mutsuz ve stres yapan, bir an önce hızlı kilo vermek isteyen kişiler uygular. Biraz kilo verdikten sonra kişi her aynaya baktığında psikolojik olarak kilolu olduğunu düşünür ve her zaman uygular bu yöntemi. Kusarak zayıflama sonucu kişi BLUMİA NEVROZA hastalığına yakalanır ve bunun tedavisi uzun yıllar sürebilir. Bunu uygulayan zayıf gençler bile vardır.

Görünüşte zayıflardır, çok yerler ve yediklerini hemen çıkarırlar. Bu psikolojik bir rahatsızlıktır. Düzenli bir yaşam tarzı olamayan, abur cubur yiyerek kilo alan kişiler daha güzel görünmek adına başlarına büyük dertler alabiliyorlar. Çünkü bu bir alışkanlık haline geliyor. Diledikleri kadar yiyorlar ve daha sonra kusuyorlar.

Bunun sonucunda yüzdeki kılcal damarlarda çatlama görülür. Dişler ve saçlar dökülebilir. Baş dönmesi ve gözde bulanıklık olabilir. Ülser, gastrit, mide kanserine yol açabilir. Bunlar hastalığın başlangıç nedenleridir. Kusarak zayıflamanın zararları saymakla bitmez, çok dengeli beslenerek, doktor kontrolünde diyet yaparak zayıflama varken, ilerde kötü hastalıklara sebep olacak bu yöntemi asla denememeliyiz.
mood: withdrawn
(0) comments

Uygun Olmayan Zayıflama Yapmayın

Aug 25th, 2010 4:27:20 am - Subscribe

Son günlerde şişmanlık; çocuk, genç, yaşlı herkesin ortak sorunu haline geldi. Dünya Sağlık Örgütünün bildirdiği verilere göreyse, çocukluk çağında görülen şişmanlık, yeniçağın büyük bir sorunu haline gelmiş durumda.

En temel nedenleri, artan besin tüketimi ve azalan fiziksel aktivite olmakla birlikte, şişmanlığın beraberinde çok büyük sağlık riskleri getirdiği de bilinen bir gerçek. İdeal kilolarından daha fazla kiloya sahip –halk arasında toplu olarak adlandırılan grup- veya şişman çocukların, ileriki yaşlarında diyabet, kalp hastalıkları, yüksek tansiyon ve eklem rahatsızlıkları gibi hastalıklara yakalanma riski, normal ağırlığa sahip çocuklara göre daha fazla. Bu durumda, yapılması gereken bir şey var ki, o da tabiî ki çocuğun kilo vermesini sağlamak. Fakat kilo kaybının bilimsel veriler ışığında ve bir uzman eşliğinde gerçekleştirilmesi, çocuklarda da; yetişkinlerde olduğu gibi çok önemlidir.

Uygun olmayan zayıflama yöntemleri ile çocukta yemekten soğuma, gizli yeme sendromları gibi beslenme bozuklukları oluşabileceği gibi, normal büyüme ve gelişmesinde de eksiklik oluşabilir. Bir beslenme ve diyet uzmanı rehberliğinde uygulanacak, yaşına uygun beslenme programı; yine yaşına uygun fiziksel aktivite programı ile desteklendiğinde, çocuğun sağlıklı bir şekilde zayıflayacağı ve herhangi bir beslenme problemi ile karşılaşmayacağı bilinmelidir. Çocuklarda şişmanlığın bazı nedenleri vardır. Bu nedenler arasında, fazla yeme, hareketsiz yaşam en sık görülen sebepler iken, hormonal veya psikolojik nedenler ile de şişmanlık oluşabilmektedir.

Bu nedenle, aşırı şişman çocukların genel sağlık muayenesinden geçtikten sonra, zayıflama programına alınmaları gerekmektedir. Zayıflama programında dikkat edilmesi gereken faktörler şu şekilde sıralanabilir. Çocuğun yaşına, cinsiyetine, gelişimine ve fiziksel aktivitesine göre hazırlanmış diyet uygulanmalıdır. Başka bir çocuk veya yetişkin için hazırlanmış diyet kesinlikle uygulanmamalıdır.

Çok düşük kalorili diyetler, hızlı kilo verdiren diyetler, tek besinden oluşan diyetler, kesinlikle şişmanlığının tedavisinde kullanılmamalıdır. eğer zayıflamak istiyorsanız Lidasize yardımcı olacaktır
mood: naive
(0) comments

Lida Etkili Zayıflama Yöntemleri

Jul 22nd, 2010 8:03:45 am - Subscribe

Kan basıncı iyi olduğu bilinmektedir. Ama az 120/80 mm Hg optimal seviyesinden tansiyon hatta hafif yükselmeler sağlıksız ve daha yüksek normal yukarıda kan basıncı, büyük sağlık riski. Klinik çalışma olarak adlandırılan "DASH" (Beslenme Yaklaşımları için), bu yüksek kan basıncı bir yeme planı içinde düşük yağ, total doymuş yağ, azaltılmış olabilir ve kolesterol, meyve, sebze açısından zengin ve bulunan Hipertansiyon Stop düşük yağlı süt ürünleri. Plan magnezyum, potasyum açısından zengin ve kalsiyum yanı sıra protein ve lif deposudur.

DASH çalışmada 3 yeme planları ve her üç 3000 hakkında yetişkinler için ABD ortalamasının altında günlük-yaklaşık% 20 sodyum mg karşılaştırıldı. planların hiçbiri vejetaryen oldu ya da özel gıdalar kullanılır. Sonuçlar her iki meyve / sebze ve kombinasyon düşük kan basıncı planları, ancak gösterdi kombinasyonu plan büyük etkisi vardı. DASH için yaklaşık 6 mm Hg ortalama azalma kan basıncı plan ve 3 mm Hg sistolik diyastolik ve hatta yüksek kan basıncı-sistolik ile daha iyi 11 mm Hg ve 6 mm Hg hakkında diyastolik ortalama düştü çalıştı. Ayrıca, indirimleri beslenme planı başlangıç sadece 2 hafta içinde geldi.

Diyet porsiyon ve DASH beslenme planı için besin grupları ancak verir sizin ihtiyaçlarınıza bağlı olarak porsiyon sen değişebilir ihtiyacım olduğunu. Bunu DASH plan meyveler, sebzeler daha fazla günlük porsiyon vardır farkındayız ve hububat dışında hangi fiber, hangi şişkinlik ve ishal neden olabilir yüksektir yemek için kullanılabilir olmalıdır. Böylece yavaş yavaş, meyveler, sebzeler sizin porsiyon artırmalı ve tahıl. Bu besinler kan basıncı ve diğer faktörleri iyi sağlık dahil yarar inanılıyor. besinlerin miktarları yemek ne kadar farklılık gösterebilir. hakkında 2.000 kalori planı bir gün yerseniz, besin içerir olsun: 4.700 mg potasyum, 500 mg magnezyum, 1240 mg kalsiyum veya 2-3 kez miktarlarda Amerikalıların çoğu alırsınız.
mood: deficient
(0) comments

Ölümlerin En Büyük Nedeni

Jul 21st, 2010 4:48:15 am - Subscribe

Erkekler ve Kadınlar arasında yapılan istatistliklere göre erkekler daha çabuk ölüyorlar. Bunun sebebini uzmanlar birçok açıdan değerlendirmekteler.

Öncelikle kadınların fiziki olarak erkeklerden zayıf göründükleri düşünülebilir ama aslında erkekler fiziki yönden daha zayıftırlar.Kadınların dna sında 2 tane X kromozonu bulunurken,erkekler bir tane x kromozonuna sahiptirler.

Erkeklerin fiziki dezavantajları nedeniyle kanser ve kalp hastalıklarına yakalanma riski daha fazladır.Bu anlattıklarımız önemli detaylar olsalar da çevresel faktörlerde erkeklerin daha erken ölmelerine sebep olmaktadır.

Erkeklerin doğdukları günden beri üzerlerine verilen sorumluluk,iş dünyası,sosya hayat,güvensizlik gibi problemler erkeklerin bünyelerini derinden etkileyen sebeplerdendir.
Erkeklerde ve bayanlarda erkeklik hormonu ergen dönemde artarak, yağ bezlerini uyarır ve büyümesine neden olur.Yağ bezlerinin sık olduğu yüz, sırt ve göğüs gibi alanlarda akne sıkgörülür. Nadiren akne hormon bozukluklarla birlikte görülebilir.
Yağ bezleri folikül dediğimiz saçı da içeren bir kanalda bulunur. Yağ bezleri sebum denen yağlı bir maddeyi salgılarlar, bu madde kanal boyunca ilerleyerek deri yüzeyindeki gözeneklerden atılır. Yağ bezi kanalının deriye açıldıkları yere por denilir. Kanaldan salgılanan yağ ve yine kanaldan atılan ölü deri hücreler ile birleşerek deri gözeneklerini tıkar. Böylece bu kanalda rahatlıkla bakteri ürer. Bu bakterilerin ürettiği kimyasal maddeler yağ bezinde iltihabi reaksiyonu uyarır ve böylelikle kanalın duvarı çatlar. Sebum, bakteri ve ölü hücrelerin deri içinde dağılımı kızarıklık, şişme ve iltihabi reaksiyona neden olur.
Erkeklerin sosyal hayatlarında sigara ve içkiyi daha fazla tüketmeleri ve sağlık konusunda umursamaz olmaları da ölümler konusunda belirleyici diğer faktörlerdendir.
mood: wasted
(0) comments

Diş Sağlığını Düşünenler

Jul 21st, 2010 4:44:28 am - Subscribe

Meral
birarkadaşım tavsiye etti hemen alıp denedim sonucun bu kadar harika olmasına şaşırmadım desem yalan olur şimdi kendimi harika hissediyorum ve rahatlıkla gülebiliyorum teşekkürler
Murat
Sipariş hemen ertesi gün elime ulaştı öncelikle bundan dolayı size teşekkür ederim 1 defa kullandım 10 dk tam netice olmadı sonra 20 dk kullandım sonuç gayet iyi
Selda
Dişlerim sigara ve çaydan sapsarı olmuştu diş beyazlatıcı sistem sayesinde bu sarılıklardan kurtuldum şimdi iş yerinde daha rahat gülümseyebiliyorum tüm arkadaşlarımı da tavsiye ettim
Nuray
Nişanlımla birlikte olduğumuzda çekimser davranıyordum dişlerimden çok rahatsız oluyordum WhitePen Diş Beyazlatma Kalemi sayesinde kendime olan güvenim yerine geldi sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. çok sağolun iyi çalışmalar diliyorum..
Ekin
55 Yaşındayım ve eşim dişlerimin çok sarı olduğunu ve koku yaptığını söylemekteydi. Bende bu ürünü tvde gördüm internetten araştırıp bu siteden satın aldım. Ürün çok etkili oldu 1 hafta sonra bembeyaz dişler ile karşılaştım. İşe yarıyormuş eşimde memnun oldu bu durumdan bende çok teşekkürler diş beyazlatıcım.
Salih
10 Dakikada bu kadar hızlı beyazlatacağını sanmadığım bu ürün beni şaşırttı. Gerçekten çok teşekkür ederi
mood: violated
(0) comments

navigation | template by neal
next page