zayiflama's Aeonity Blog
view recent entries / profile / friends / archive / rss / Aeonity Blog

Sağlıklı Zayıfla ve Estetik Görün

Aug 26th, 2010 8:42:29 am - Subscribe

Çok kusmada mide küçülür, yemek almaz hale gelir, iştahı kapatır. Bu da normalin üstünde kilo vermemizi sağlar ve kişiyi bitkin hale getirir. TV. Programlarında bu yöntem ile bir deri bir kemik kalan kişilerin nasıl zor durumda kaldıklarını görmüşüzdür. Onlar diyet aslında bir ibrettir. Bu yöntemi uygulayan, kişilere gelecekte ne hale geleceklerini göstermek içindir.

Çok kusmak, mideye, dişlere, göze ve kulağa zararlıdır. Asla bu yöntemi uygulamamalı, daima sağlıklı kilo verebilmek için uğraşmalı ve doğal yöntemlere başvurmalıyız.

Bu yöntemi daha çok kilolarıyla mutsuz ve stres yapan, bir an önce hızlı kilo vermek isteyen kişiler uygular. Biraz kilo verdikten sonra kişi her aynaya baktığında psikolojik olarak kilolu olduğunu düşünür ve her zaman uygular bu yöntemi. Kusarak zayıflama sonucu kişi BLUMİA NEVROZA hastalığına yakalanır ve bunun tedavisi uzun yıllar sürebilir. Bunu uygulayan zayıf gençler bile vardır.

Görünüşte zayıflardır, çok yerler ve yediklerini hemen çıkarırlar. Bu psikolojik bir rahatsızlıktır. Düzenli bir yaşam tarzı olamayan, abur cubur yiyerek kilo alan kişiler daha güzel görünmek adına başlarına büyük dertler alabiliyorlar. Çünkü bu bir alışkanlık haline geliyor. Diledikleri kadar yiyorlar ve daha sonra kusuyorlar.

Bunun sonucunda yüzdeki kılcal damarlarda çatlama görülür. Dişler ve saçlar dökülebilir. Baş dönmesi ve gözde bulanıklık olabilir. Ülser, gastrit, mide kanserine yol açabilir. Bunlar hastalığın başlangıç nedenleridir. Kusarak zayıflamanın zararları saymakla bitmez, çok dengeli beslenerek, doktor kontrolünde diyet yaparak zayıflama varken, ilerde kötü hastalıklara sebep olacak bu yöntemi asla denememeliyiz.
mood: withdrawn
(0) comments

add comment

ReCaptcha:

Posting as anonymous Anonymous guest, why not register, or login now.